HAKKIMIZDA

Alternate Text

HAKKIMIZDA2002 yılında Anadolu’nun güzel şehri Kayseri’de 300 m² toptan ve perakende satış mağazasıyla ticari yaşamına başlayan Mesafe Tekstil, sektöründe tutunarak faaliyetlerini başarılı bir şekilde sürdürmüş ve 2004 yılında Bursa’da 2000 m² kapalı alanda döşemelik kumaş imalatına başlamıştır. Tüketicilerin nabzını her an yoklayarak onlara uygun çözümler geliştiren şirketimiz, attığı başarılı adımlarla ve yakaladığı ivmeyle kısa zaman içerisinde bu alanda da başarılı olmuş ve piyasadaki konumunu güçlendirmiştir.

2007 yılında ürün proseslerinde ve idari yapılanmasında yenilenmeye giderek verim ve kaliteyi artırmış, sektördeki yerini perçinlemiş ve her geçen yıl nitelik ve nicelik olarak büyüyerek faaliyetlerini yürütmüştür. Şirketimiz Bursa’da 4000 m² kapalı alan üretim tesisinde, Kayseri’de 1000 m² ana bayisinde profesyonel yöneticiler eşliğindeki deneyimli ve alanında uzman çalışanlarıyla değerli müşterilerine ve ülkesine hizmet sunmaya devam etmektedir.

POLİTİKAMIZMesafe Tekstil; kuruluşundan itibaren rekabet üstünlüğünün yatırım yapılmış personelle sağlanacağına inanmaktadır. Dünya’da adından söz ettiren bir tekstil firması olma vizyonumuzu yenilikçi, daima değişime açık, dinamik, sürekli kendini geliştiren bir ekiple olacağına inanmaktayız. Bu nedenle çalışma ekibimizi oluştururken bu niteliklere sahip kişilerden oluşmasına dikkat ediyoruz. Çalışanlarımıza kendi potansiyellerinin farkına varıp ortaya çıkaracakları, düşüncelerini rahat bir biçimde ifade edecekleri, fikirlerini uygulamaya aktarabilecekleri bir çalışma ortamı sunuyoruz. Çalışanlar arasında her bakımdan eşitlik ilkesini gözetmekteyiz.

Tüm çalışanlarımıza aynı imkanlar ve fırsatlar sunulmakta ve yaş ya da cinsiyet gibi unsurlara bakılarak çalışanlar arasında ayrımcılık yapılmamaktadır. Çalışanlarımızın her zaman kendilerini geliştirmeleri işletmemizin öncelikli meselesidir. Değişen dünyada ve farklılaşan pazar yapılarında çalışanlarımızın da kendilerini bu şartlara göre değiştirmeleri ve geliştirmeleri istenmekte, daima dinamik yapıda olmaları da tarafımızca talep edilmektedir. Sadakat ve gayretin bir araya gelmesiyle oluşacak gücün ehemmiyetinin bilincinde olan şirketimiz, çalışanlarına karşı maddi ve diğer sorumluluklarını geciktirmeden yerine getirmeyi ve çalışanlarının hakkını gözetmeyi kendisine görev olarak kabul etmektedir. Mesafe Tekstil Ailesi’nin bir ferdi konumuna gelen personelimiz, şirket kültürümüzü benimsemiş olarak yol almaya devam edecek ve arkalarında daima bu sağlam yapının desteğini hissedeceklerdir.

KALİTEMesafe Tekstil; kurulduğu tarihten bugüne dek müşteri odaklı çalışmayı kendisine ilke edinmiş ve müşteri beklentilerine hızlı ve uygun cevap verebilmek maksadıyla Toplam Kalite Yönetimi anlayışını uygulamaya koymuştur. Bu anlayış doğrultusunda;

-Her koşulda müşteri memnuniyetini gözetmek ve yerine getirmek,
-Üretimin her aşamasında minimum maliyetle çalışarak müşterilerine rekabet avantajı sunmak,
-Her birimde takım ruhu oluşturarak pozitif sinerjiyle çalışmak,
-Çalışanlarımızı yaptıkları iş konusunda bilinçlendirerek verimi artırmak,
-Üretimin her aşamasında belirlenmiş olan kalite standartlarına uygunluğun kontrolünü yapmak,
-Kalite standartlarına uygun olmayan ürünlerin ivedilikle geri bildiriminin yapılarak gerekli iyileştirmenin gerçekleşmesini sağlamak,

Hammadde tedariğinden başlayarak ürün sevkiyatına kadar geçen her süreçte kaliteyi birinci planda tutarak müşterilerimize hizmet sunmak önceliğimizdir.FABRİKAMIZ

VİZYONUMUZ
Teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek ürün kalitesini sürekli artırmak ve entegre bir tesis olup rekabet avantajını elinde bulundurarak Dünya’da adından söz ettiren, önde gelen bir tekstil firması olmaktır.

MİSYONUMUZ
Ar-Ge çalışmalarına ağırlık vererek çevreye duyarlı yeni ürünler geliştirmek, müşterilerimizin istek ve ihtiyaçlarını uygun olarak güvenilir ve kaliteli ürünler sunmak, Sosyal Sorumluluk bilinciyle çalışanlarımızı ve ihtiyaç sahiplerini koruyup gözeterek sektörüne ve ülkesine değer katmaktır.

ÇEVRE POLİTİKAMIZ
Sürdürülebilirliğin giderek önem kazanmaya başladığı günümüzde, Mesafe Tekstil olarak çevreye duyarlı üretim anlayışıyla hareket etmekteyiz. Üretimde kullanılan hammaddelerin çevreye zararlı olmamasına, üretim esnasında yapılan işlemlerin çevreyi kirletmemesine, üretim atıkları ve artıklarının çevreye bırakılmamasına özen göstermekteyiz.

Kaynakların dengeli ve temiz kullanımından yana olan, gelecek nesillerin daha temiz bir çevrede yaşaması ve faaliyet göstermesinin onların en doğal hakkı olduğunu düşünen şirketimiz; daha yeşil ve daha temiz bir dünya anlayışına uygun biçimde faaliyetlerini sürdürmektedir.